Pamiętny rok 1961 – In The Nursery z nowym albumem

Rok 1961 jest pamiętany z wielu względów. To wtedy Yuri Gagarin jako pierwszy człowiek poleciał w kosmos, wzniesiono Mur Berliński, powstała Amnesty International, z fabrycznej taśmy zjechał pierwszy Ford Consul, ukazały się ponadczasowe powieści „Solaris” Stanisława Lema i „Paragraf 22” Josepha Hellera. Zainteresowani magią cyfr na pewno zwrócą uwagę, że 1961 jest rzadką liczbą strobogramatyczną (najbliższy rok tego rodzaju wypadnie w… 6009).

W marcu 1961 roku w Canadian Red Cross Memorial Hospital w Cliveden Berkshire na świat przyszły bliźnięta – Klive i Nigel Humberstone, którzy 20 lat później mieli w Sheffield założyć jedną z najoryginalniejszych grup naszych czasów – In The Nursery. Ich bogata aranżacyjnie, majestatyczna, podniosła często ilustracyjna muzyka wykorzystuje elementy industrialu, new wave, post punku, ethereal wave, muzyki klasycznej i ambientu.

Na swoim koncie panowie Humberstone mają już ok. 50 wydawnictw , w tym niezwykłą serię Optical Music czyli zbiór dźwiękowych ilustracji do starych czarno-białych filmów.

Materiał jest już gotowy, najnowszy album zatytułowany „1961” zawita na półki sklepowe 3 listopada przynosząc 9 premierowych kompozycji – wspomnień. Wszystkie nagrania wysmakowane i z tak charakterystyczną dla ITN klasą. W nagraniach udział wzięli zaproszeni goście, w tym kwartet smyczkowy „wypożyczony” z angielskiej Up North Session Orchestra. Po pierwszym odsłuchu mogę śmiało stwierdzić, że będzie to bardzo ważne wydawnictwo kończącego się roku.

Wiktor Janda

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.