Kontrapunkt wydanie #169 „Przystań” 07.06.2018 Zapowiedź

Kontrapunkt 07.06.2018 (Mixtape)
Wydanie #169 „Przystań” (Haven)

Premiera – czwartek o godzinie 21.00 (UTC+02:00)

Prawie dokładnie 3 lata temu przy okazji wspólnego przypominania sobie fragmentów płyty ‚Haven” – „Przystań” Pietera Nootena, jedna ze Słuchaczek nazwała nasze kontrapunktowe czwartkowe spotkania „Przystanią radiowych przyjaciół”. Później często określenie to pojawiało się w komentarzach podczas trwania programu. Nadarza się doskonała okazja by cofnąć się trochę w czasie i powspominać ten moment.

Niestety, w związku z wyjazdem części załogi naszego radia związanym z przygotowaniami koncertów King Crimson i brakiem możliwości zrealizowania programu na żywo, w tym i przyszłym tygodniu Kontrapunkt będzie zawierał wyłącznie muzykę i zostanie nadany z odtworzenia.

Nawiązanie do płyty „Haven” nie jest przypadkowe bowiem w ubiegły czwartek ukazał się najnowszy, siódmy album firmowany nazwiskiem Pietera Nootena zatytułowany „Stem”, zarejestrowany w Real World Studios Petera Gabriela i nagrany przy udziale producenta i artysty dźwięku Stephena W. Taylera, znanego ze współpracy m.in. z Howardem Jonesem, The Fixx, Underworld i Kate Bush. W nowych nagraniach oprócz elektronicznego instrumentarium wykorzystano brzmienie gitar, instrumentów smyczkowych i fortepianu by stworzyć dziesięć przepięknych dźwiękowych obrazów.

W drugiej godzinie wspólnie posłuchamy fragmentów najnowszej płyty wraz z wybranymi utworami z wcześniejszych albumów Artysty, w tym również wspomnianej „Przystani” oraz prawdziwej perły lat 80. stworzonej wraz z Michaelem Brookiem, wydanej ponad 30 lat temu przez 4AD „Sleeps With The Fishes”. W kilku nagraniach Pieter Nooten również zaśpiewa choć zaznaczyć należy, że najnowszy album jest w całości instrumentalny.

W pierwszej godzinie kilka synthpopowych nowości oraz fragmenty pewnego tegorocznego wydawnictwa w nowoczesny sposób łączącego krautrockowe czasy Kraftwerk, Neu! czy Cluster z nowoczesną, współczesną elektroniką.

„These are dreams, dreamed by dreamers, who are awake”.

Prowadzący zastrzega sobie możliwość zmiany układu programu w ostatniej chwili w przypadku wystąpienia zdarzeń od niego niezależnych.

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Podczas programu rozmawiamy (live chat) wyłącznie w grupie Słuchacze Rockserwis.fm https://www.facebook.com/groups/rockserwisfm/
pod postem zapowiadającym bieżącą edycję (link poniżej).

KOMENTARZE na żywo (LIVE CHAT)

Jak słuchać? How to tune in?
http://www.rockserwis.fm/serwis.do?l=1
http://radio.rockserwis.fm/live – 128 kbps MP3
http://radio.rockserwis.fm/live.aac – 64kbps AAC+
http://tunein.com/radio/RockSerwisFM-s237589/ – TuneIn dla posiadaczy urządzeń z Androidem

kontakt mailowy z programem – kontrapunkt (@) rockserwis (.) fm
lub formularz na stronie Rock Serwis FM
formularz kontaktowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.