Black Tape For A Blue Girl „Ashes In The Brittle Air” – w przygotowaniu edycja deluxe

W tym roku przypada 30. rocznica wydania albumu Black Tape For A Blue Girl „Ashes In The Brittle Air”.  Jest to jedno z najbardziej cenionych przez fanów dzieł z katalogu tej amerykańskiej formacji. Trwają prace nad okolicznościowym wydawnictwem, którymi oczywiście zarządza lider grupy i jednocześnie założyciel i szef Projekt Records Sam Rosenthal.

Aktualnie kończy się proces kompletowania i wyboru archiwalnych nagrań, jakie znajdą się wśród dodatków na dołączonym do wznowienia drugim dysku. Za remastering oryginalnego materiału stereo pochodzącego z zasadniczej płyty (zachowanego na 1/4 calowej taśmie-matce) do formy cyfrowych plików wysokiej rozdzielczości odpowiedzialny będzie Howard Givens, od lat współpracujący z Artystami nie tylko Projekt Records ale m.in. również innej znanej oficyny wydawniczej zza oceanu – Spotted Peccary Music.

Dokonał się już transfer sześciu dotąd niepublikowanych utworów znajdujących się na 8-ścieżkowej 1/2 calowej taśmie analogowej, które nie zmieściły się na pierwotnym wydaniu płyty. Po ich zmiksowaniu nagrania uzupełnią poszerzoną reedycję specjalną. Oprócz nich Sam zapowiada, że znajdziemy tu również wersje demo i wczesne miksy znanych już albumowych kompozycji.

„Ashes In The Brittle Air” ukaże się jeszcze w tym roku w wersji cyfrowej oraz kompaktowej 2-CD deluxe a na początku przyszłego na przezroczystym winylu. Książeczka uzupełniona zostanie o interesujące memorabilia – niepublikowane zdjęcia, skany wycinków artykułów prasowych itp.

Tymczasem w ciągu ostatnich dwóch tygodni Rosenthal sięgnął do swojej przepastnej szuflady i po wcześniejszym starannym otrzepaniu ich z kurzu zdygitalizował dwie stare kasety udostępniając je w wersji cyfrowej najwierniejszym swoim fanom. Łącznie kasety  „vol. 4 + 5 pre-Ashes 1987″ i „vol. 6 pre-15 April 1988″ zawierają 33. utwory, z których większość pozostawała nieznana do dziś. To prawdziwe rarytasy dla tych, którzy interesują się genezą „Ashes In The Brittle Air” – klasycznego już dziś albumu z lat 80. Większości tych nagrań nie znajdziemy na dysku bonusowym.

Wiktor Janda

streaming lo-fi wersji oryginalnej płyty Black Tape For A Blue Girl „Ashes In The Brittle Air” 1989

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.