Zmiany, zmiany, zmiany

„Tajemnicą zmiany jest skupienie całej Twojej energii nie na walce ze starym, ale na tworzenie nowego” – Socrates.

Witajcie!

Jeżeli czytacie ten wpis to zauważyliście już zapewne, że postanowiłem wprowadzić kilka korekt. Pracowałem nad nimi cały weekend a efekty moich wysiłków widzicie właśnie przed sobą.

Po pierwsze strona otrzymała zmieniony layout, moim zdaniem bardziej przejrzysty i czytelny. W tym wypadku chciałem zachować prostotę wynikającą z oszczędnej kolorystyki przy utrzymaniu jednak odrobiny wizualnej „atrakcyjności” (stąd dynamicznie prezentowane wpisy związane z Kontrapunktem u góry strony głównej). Na razie zrezygnowałem z wyświetlania na stronach listy wiadomości w formie „karteczek”, chociaż bardzo mi się podobały i niewykluczone, że kiedyś jeszcze do nich powrócę. Aktualnie listy te mają formą tradycyjnego blogu. Menu pozostało bez zmian i wciąż jest to chyba najwygodniejszy sposób byście mogli dotrzeć do interesujących Was wpisów podzielonych na poszczególne podstrony. W dalszym ciągu w panelach bocznych znajdziecie standardowe sekcje kategorii, tagów, najnowszych i chętnie czytanych wpisów itp. Zawsze możecie też skorzystać z funkcji „szukaj”, którą tym razem odnajdziecie po prawej stronie nad górnym menu. U dołu strony startowej znajdziecie odsyłacze do czterech najnowszych playlist Kontrapunktu.

Przynajmniej przez pewien czas strona wyglądać będzie tak jak teraz, chociaż wciąż jestem na etapie „kombinowania” i zastanawiam się, co mógłbym jeszcze dodać by ułatwić Wam poruszanie się wśród interesujących Was tematów.

Po prawej stronie u góry – tuż pod nagłówkową grafiką – znajdziecie przycisk „Donate / Wsparcie”. https://www.paypalobjects.com/en_US/PL/i/btn/btn_donateCC_LG.gif Odsyła on do bezpiecznej strony PayPal, przy pomocy której można przekazać darowiznę – w dowolnej wysokości – na rzecz mojej kontrapunktowej i kontrawave’owej działalności. Długo wahałem się, czy go dodać, czy też nie, wszak może to być różnie interpretowane. Musicie wiedzieć, że moja radiowa aktywność nie przynosi mi żadnych materialnych korzyści. Zresztą było to jasno zaznaczone na samym początku mojej przygody z radiem Rock Serwis FM – współpraca odbywa się na zasadzie pełnego wolontariatu. Mogłem się oczywiście na to nie zgodzić ale chęć, by jeszcze chociaż raz – nawet jeśli tylko przez pewien czas – poprowadzić program radiowy była silniejsza od wątpliwości. I koszty rzeczywiście są. Przykładowo wszystkie płyty otrzymywane przez Was jako upominki w ramach częstego w moim programie tzw. „płytorozdawania” wysyłam sam pokrywając cenę przesyłki. Pamiętam, jak kiedyś jeden ze Słuchaczy zadał pytanie w jaki sposób mógłby zwrócić mi koszty pocztowe. Odpisałem, że nie ma sprawy, przecież to tylko 6 zł. Ale gdy tych przesyłek zrobiło się więcej… Cóż, w każdym bądź razie, jeżeli ktoś z Was chciałby wesprzeć moją działalność również finansowo będzie mi bardzo przyjemnie, każda wpłacona kwota, nawet ta najskromniejsza będzie mile widziana i zostanie przeznaczona na moją dalszą aktywność medialną związaną z radiem. Możecie też podejść do tego tak, jakbyście wirtualnie zapraszali mnie na kawę czy coś mocniejszego :). W każdym przypadku będzie to dla mnie kolejny sygnał, że to co robię jest coś warte bo jakoś do tej pory żadne radio z którym dotychczas współpracowałem nie chciało mi nawet symbolicznie za moją pracę zapłacić. Dokonując wpłat pamiętajcie jedynie, że PayPal zawsze potrąca swoją prowizję w wysokości 2,9% + 0,80 PLN od wszystkich, nawet najmniejszych kwot.

A poza tym M R O K I z piątków powróciły na poniedziałki, nowe (jak zawsze starannie przygotowywane sety) MROKI-ów, RETRO WAVE i ELEKTROWSTRZĄSÓW pojawią się od września a pierwszy powakacyjny Kontrapunkt na żywo dopiero 29 sierpnia. W tym tygodniu w czwartek wypada dzień wolny a w przyszłym cała załoga Rock Serwis FM wybywa na INO Rock Festiwal, w związku z tym spodziewajcie się okolicznościowych – wyłącznie muzycznych – setów, co oczywiście nie zwalnia stałych Słuchaczy z obowiązku słuchania, co to to nie :).

Jak zwykle czekam na Wasze komentarze i sugestie co zmienić i co ulepszyć.

Serdecznie Was pozdrawiam
wasz prowadzący, mówiący i piszący
Wiktor Janda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.