Kontrapunkt #206 „Opowieść letniej nocy” 15.08.2019 Zapowiedź

Kontrapunkt 15.08.2019
Wydanie #206 „Opowieść letniej nocy” (Midsummer Night Tale) set wakacyjny

Premiera – czwartek godzina 21.00 (CEST, UTC+02:00)

„Nie jest wykluczone, że są pozostałości tych wielkich sił i istot… pozostałości bardzo odległego okresu, kiedy… świadomość wyrażała się, być może, w kształtach i formach dawno już zanikłych, jeszcze przed zalewem rozwijającej się ludzkości… formach, o których tylko poezja i legenda zachowały przelotne wspomnienie, zwąc je bogami, potworami, mitycznymi istotami wszelkiego gatunku i rodzaju… „

Algernon Blackwood (tłumaczenie Ryszarda Grzybowska)

Kilka dni po przekroczeniu półmetka lata zapraszam wieczorem do wysłuchania kontrapunktowej nocnej opowieści – fantasmagorycznej i jak większość baśni okrutnej, mistycznej a nawet przerażającej. Utkanej ze słów i dźwięków. Indywidualna wrażliwość sprawi, że dla każdego z Was nabierze ona odmiennego znaczenia i treści.

Wszystko zacznie się od magicznego zwierciadła pozwalającego zajrzeć przez zasłonę z deszczu i błyskawic do świata potężnych pradawnych bogów, którzy bywają potwornymi, krwiożerczymi istotami ale także tymi, których prawości i sprawiedliwości ludzkość wypatrywała od samego swojego zarania. Jest to kraina, w której dzień i noc zdają się zlewać ze sobą a jedyną różnicę stanowi przebijające półmrok mgliste światło słońca bądź rozproszony blask księżyca. Zdarzają się tu nieliczne okresy spokoju trwające jedynie rok i jeden dzień ale są niczym ziarenka piasku przesypujące się w klepsydrze nieskończonej grozy. Bogowie toczą krwawe batalie o panowanie nad wszechświatem a zadaniem człowieka jest im jedynie służyć. To tu urzeczywistniają się i krzyżują babilońskie wierzenia o genezie wszechrzeczy z lovecraftowską mitologią i pogańskimi rytuałami do których zdaje się śpiewać księżyc. W tym świecie bóstwa niekiedy przybierają cudowną postać, bawi je uwodzenie własnym pięknem ludzi – tych nieszczęsnych, kruchych, śmiertelnych stworzeń niestrudzenie poszukujących miłości i wiecznej szczęśliwości. Chcąc wydawać się im bardziej ludzkie stroją się w kosztowne szaty a ciała skrapiają pachnidłami. To wszystko jednak pozory, jakże często w ostatniej chwili życia ludziom dane jest usłyszeć jedynie mrożący krew w żyłach szept i zobaczyć srebrzysty błysk dziewięciu magicznych sztyletów. W końcu dla wielu bogów są przecież niczym więcej jak tylko pokarmem.

„These are dreams, dreamed by dreamers, who are awake”.

Prowadzący zastrzega sobie możliwość zmiany układu programu w ostatniej chwili w przypadku wystąpienia zdarzeń od niego niezależnych.

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Zachęcam do interakcji ze Słuchaczami, komentowania i dyskusji podczas programu w otwartej grupie Słuchacze Rockserwis.fm 
pod postem zapowiadającym bieżącą edycję (link poniżej).

KOMENTARZE na żywo podczas programu (LIVE CHAT)

Jak słuchać? How to tune in?
Player na stronie Rock Serwis FM
Rock Serwis FM Online Player – 128 kbps MP3
Rock Serwis FM Online Player – 64kbps AAC+
Rock Serwis FM TuneIn Player – TuneIn dla posiadaczy urządzeń z Androidem

kontakt mailowy z programem – Kontrapunkt mailbox
formularz na stronie Rock Serwis FM formularz kontaktowy

Facebook:
profil prowadzącego – DJ SchizoID
fanpage audycji Kontrapunkt – Kontrapunkt on Facebook
otwarta grupa Słuchacze Rock Serwis FM – Rock Serwis FM’s listeners open group on Facebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.