Peter Bjärgö z nową płytą plus reedycje

W ubiegłym roku lider szwedzkiej Arcany Peter Bjärgö postanowił zakończyć działalność zespołu (przynajmniej na pewien czas) i poświęcić się pracy solowej. Efektem tej decyzji jest nagrany w nowym prywatnym studiu ”Asham Room” nowy album „Structures And Downfall”.

Jego wydaniu towarzyszyć będą zaplanowane na ten sam dzień czyli 20 września wznowienia wcześniejszych płyt Petera – “A Wave Of Bitterness” oraz „The Architecture Of Melancholy”. Oba starsze tytuły poddane zostały autorskiemu remasteringowi w marcu tego roku.

Czwarte pełne solowe wydawnictwo zostało skomponowane i nagrane jeszcze zimą, co nie pozostało bez wpływu na efekt końcowy całości. Album wypełniają kompozycje stonowane, spokojne, głęboko przemyślane, zbudowane na bazie nastrojowego brzmienia gitary, bogatych aranżacji smyczkowych i powolnych rytmów perkusyjnych.

Wersja CD ukaże się w 500 kopiach w 6. panelowym digipaku a wydanie analogowe na limitowanym przezroczystym (100 sztuk) i tradycyjnym czarnym (200 sztuk) winylu. Album zostanie również udostępniony w plikach cyfrowych.

Wznowienia “A Wave Of Bitterness” (2009) oraz „The Architecture Of Melancholy” ukażą się wyłącznie jako płyty kompaktowe i pliki cyfrowe.

Wiktor Janda

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.