BLACK TAPE FOR A BLUE GIRL „Ashes In The Brittle Air” zremasterowana poszerzona reedycja – decydujące dni

Kończy się crounfundingowa zbiórka na wydanie zremasterowanej, poszerzonej wersji kultowego albumu formacji Black Tape for A Blue Girl „Ashes In The Brittle Air”.

Jeżeli chcielibyście wziąć udział w tej akcji, do czego Was serdecznie zachęcam, będziecie musieli się jednak pośpieszyć. Zbiórka Black Tape For A Blue Girl’s „Ashes In The Brittle Air” 30th Anniversary Remastered Edition kończy się w środę 30 października 2019  dokładnie o godzinie 5:31 polskiego czasu.

Oto, co napisał Sam Rosenthal o planowanej reedycji i finansowej akcji na Kickstarterze:

„Wydanie rozszerzonej, zremasterowanej wersji 2CD / LP płyty „Ashes In The Brittle Air” z 1989 roku postanowiłem zrealizować w całości dzięki finansowemu wsparciu społeczności fanów. Wasze przedpłaty stanowią siłę napędzającą to wznowienie.

Każdy wkład jest ważny – niezależnie od tego, czy wpłacisz 3 USD, czy 299 USD! Kickstarter to umowa z rodzaju „wszystko albo nic”; aby kampania zakończyła się sukcesem, musimy przekroczyć cel, jakim jest uzbieranie 9 000 USD w założonym terminie.

Remastering brzmi niesamowicie! Wokale Oscara i Sue są znacznie bardziej wyeksponowane, można wyraźniej usłyszeć te elementy muzyki, które wcześniej zagubiły się w pogłosach podczas produkcji – a jednak całość zachowuje tę marzycielską, romantyczną jakość, którą pamiętam z lat 80-tych.

Album jest dostępny do natychmiastowego pobrania za darmo na Bandcamp. Wersje 2CD oraz digital zawierają 21 dodatkowych utworów.

Ludzie często piszą do mnie e-maile i wspominają, że pierwszy raz gdy kiedykolwiek usłyszeli mój zespół to były właśnie „Popioły”. Uwielbiam czytać te historie o Waszym emocjonalnym i osobistym związku z tymi utworami i tamtymi czasami; czym ta muzyka była dla Was w dniach kryzysu, zerwania lub straty. Bardzo się cieszę, że mogę dać wam 6 dodatkowych, nigdy wcześniej nie publikowanych nagrań z tamtej epoki. Te utwory to kapsuła czasu tego specyficznego, bujnego, eterycznego brzmienia Black Tape z lat 80.

Nie mogę cofnąć się do 1989 roku, aby wykreować więcej nagrań w taki sposób, w jaki je wtedy tworzyłem. Mogę jednak wydobyć te piosenki z zapomnienia, ściągając je z 8-ścieżkowej taśmy specjalnie dla Was!”

W emocjonalnym liście skierowanym do fanów kilka dni temu Sam zastanawia się, czy całe to przedsięwzięcie, pomimo dużego zainteresowania, uda się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia:

„Jeżeli w oznaczonym terminie nie uda się uzbierać założonej kwoty 9000 USD, pieniądze zostaną zwrócone wpłacającym a ja zostanę z niczym. Tak działa Kickstarter. Ani grosza za pracę nad dwupłytowym a także winylowym wznowieniem „Ashes in the Brittle Air”, za prowadzenie dziennika wydarzenia ani za przygotowanie wszystkich dodatkowych niespodzianek.

Obecnie zrealizowaliśmy 73% założonego celu, 165 zwolenników wpłaciło łącznie 6592 USD. Oznacza to, że do końca zbiórki musimy zebrać 405 USD dziennie przez pozostałe 5 dni, aby osiągnąć założoną sumę.

Może byłem nadgorliwy? Może po prostu się przeliczyłem?

Należy pamiętać, że 9000 USD nie jest przesadzone, to rzeczywisty koszt wyprodukowania płyt CD i LP, masteringu, pokrycia kosztów wysyłki, dodatków i innych kosztów prowadzenia kampanii crowdfundingowej. Przyjaciele sugerowali bym w finalnej kwocie uwzględnił kilka tysięcy dolarów zysku, by zostało mi coś w kieszeni za całą pracę, którą w to włożę. Mimo, że podobał mi się ten pomysł, wystarczająco trudne jest być uczciwym i dążyć do rzeczywistych kosztów. W tych 9000 $ nie ma dodatkowego zysku. Potrzebuję dokładnie tyle, aby urzeczywistnić to wydanie.

165 z was wsparło ten projekt, ponieważ docenia to, co tworzę. To piękne uczucie.

Zdaję sobie sprawę że płacenie za muzykę to rzadkość w 2019 roku, większość ludzi streamuje i nie musi bezpośrednio wspierać sztuki. Rozumiem to. Moi patroni byli bardzo wspaniałomyślni a ich wpłaty pokryły koszty związane ze stworzeniem tego wydania, moi sponsorzy z Kickstartera byli wspaniali pomagając mi opłacić produkcję rzeczywistych wydań fizycznych.

Ale czy jest was wystarczająco dużo …?

By osiągnąć brakujące 2408 $, potrzebuję 481 dodatkowych wpłat na poziomie 5 $ za wersję cyfrową lub 120 dodatkowych wpłat na poziomie 20 $ za CD lub 80 wpłat na poziomie 30 $ za LP lub 54 wpłat na poziomie 45 $ za zestaw CD / LP.

Wydaje mi się to wykonalne.

Pamiętajcie, że każde zobowiązanie w wysokości 5 USD lub więcej otrzymuje natychmiastowe pełne pobranie materiału płyty plus 21 dodatkowych utworów.

Remastering albumu brzmi niesamowicie, znalazłem skrzynię ze starymi zdjęciami, które trafią do rozszerzonej książeczki i fanzinu z pamiątkami, jest 6 niepublikowanych utworów wśród w sumie 21 nagrań na płycie bonusowej. To będzie wspaniałe móc ponownie wydać ten klasyczny album Black Tape For A Blue Girl pochodzący z 1989 roku.

Bardzo dziękuję za Waszą pomoc.

Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć cel, ale muszę przyznać, że to będzie niezły wyczyn!”

PS.

W chwili, gdy pisze te słowa Sam uzbierał łącznie 7596 USD od 190 wpłacających. Czy uda mu się uzbierać brakującą kwotę 1404 USD zależy wyłącznie od Was, osób zainteresowanych posiadaniem na własność tego unikalnego wznowienia jednej z najpiękniejszych płyt w historii darkwave / ethereal.

Wiktor Janda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.