Koncertowo – Pop. 1280, 4 marca 2020, klub DOM, Łódź

W środę 4 marca 2020, w Łodzi w klubie DOM zagra odbywający swoją europejska trasę amerykański zespół Pop. 1280. W imieniu Organizatorów Kontrapunkt przyłącza się do zaproszenia na koncert, w najbliższy czwartek rozdam Was dwie wejściówki na tę imprezę.

Pop. 1280 to aktualnie tercet z Nowego Jorku określający swoje brzmienie jako cyberpunk/industrial rock. Swoją nazwę zaczerpnęli z tytułu powieści kryminalnej Jima Thompsona. Zespół powstał w 2008 roku. Założyli go Chris Bug, który po ukończeniu szkoły średniej i dwuletnim pobycie w Chinach przeprowadził się do Nowego Jorku, oraz jego długoletni przyjaciel Ivan Lip. Bug przyjął na siebie rolę wokalisty, Lip gra na gitarze. Początkowy skład grupy uzupełniali basista John Skultrane i perkusista Andrew Smith. Obecnie w Pop. 1280 obok dwóch liderów, po kilku zmianach w składzie pozostających jedynymi stałymi członkami grupy, gra również Matthew Hord, ekspert od analogowego instrumentarium. W swojej twórczości zespół łączy industrial zgrzyt z post-punkiem, EBM z noisem. Hałas, dysonans, chaos. Mechaniczny, monotonny rytm. Zimna, odhumanizowana elektronika i wykręcone gitarowe rify.

Wiktor Janda

wydarzenie na FB – Pop. 1280 w DOM

Pop. 1280, 4 marca 2020, klub DOM, Łódź

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.