Premiera – EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN „Alles in Allem”

Po ponad 12 latach (nie licząc „zamówionej” płyty Lament) ukazuje się nareszcie długo oczekiwany nowy studyjny album Einstürzende Neubauten „Alles in Allem”.

Płyta stanowi kwintesencję twórczości zespołu, otwierają się przy tym niespodziewane nowe przestrzenie dla eksperymentów dźwiękowych grupy, która trwa od 40 lat. Jak żaden inny zespół, udało im się stworzyć własny muzyczny kosmos, a nawet własny gatunek, który w unikalny sposób łączy bezkompromisowość dźwięku z wyrafinowaną poezją. W Roku Szczura, zgodnie z chińskim horoskopem, symbolem pomysłowości i wszechstronności, zespół nie odcina kuponów od swej obejmującej już cztery dekady pracy, ale spogląda w przyszłość, bawiąc się przy tym nowym bezkresem dźwiękowych możliwości.
W niepowtarzalnym krajobrazie twórczości grupy założonej w Berlinie w 1980 roku objawia się ponadczasowość, którą Blixa Bargeld, N.U. Unruh, Alexander Hacke, Jochen Arbeit i Rudi Moser zawsze uzyskiwali: dzięki eksperymentalnym podejściom do pisania piosenek, instrumentom tworzonym i rozwijanym przez ponad czterdzieści lat wspólna praca zespołu brzmi uderzająco współcześnie. Dzięki swej wyjątkowej muzyce Einstürzende Neubauten wydają się niezwykle precyzyjni, zarówno w brutalnym industrialu swych wczesnych nagrań, w nieco bardziej popowych płytach lat 80-tych jak i bardzo przemyślanych współczesnych albumów koncepcyjnych.
Od kilkunastu lat zespół konsekwentnie wydaje nowe płyty oraz reedycje starszych wydawnictw przez własną niezależną wytwórnię Potomak (wyjątkiem był specjalny album „Lament”), zachowując pełną kontrolę nad wszelkimi aspektami ich funkcjonowania na rynku muzycznym. Słowa „Wir hatten tausend Ideen / Und alle waren gut” („mieliśmy tysiąc pomysłów / i wszystkie były dobre”) z utworu „Am Landwehrkanal” mogą wręcz posłużyć jako auto definicja zespołu.

Obok wersji CD i LP ukazuje się także specjalny limitowany box, zawierający wersje podstawowe na LP i CD oraz dodatkowe płyty CD i LP z 7 niepublikowanymi utworami, płytę z nagraniami video i zdjęciami ze studia przy pracy nad płytą oraz 164-stronicową książkę z odręcznymi szkicami tekstów Blixy Bargelda oraz esejami kilku związanych z grupą autorów.

Tracklist:
1 Ten Grand Goldie
2 Am Landwehrkanal
3 Möbliertes Lied
4 Zivilisatorisches Missgeschick
5 Taschen
6 Seven Screws
7 Alles in Allem
8 Grazer Damm
9 Wedding
10 Tempelhof

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.