PATRONAT – zostań patronem naszego radia na Patronite.pl, wspieraj KONTRAPUNKT

Ostatniego dnia kwietnia 2020 roku, po prawie 6 latach naszej obecności w cyfrowym eterze i waszych sercach, ruszyła oficjalna społecznościowa zbiórka funduszy na wsparcie bieżącej działalności radia Rock Serwis FM. Teraz każdy ze Słuchaczy Kontrapunktu i czytelników tej strony może zostać Patronem naszego radia. Przypominam, że niezależnie od tej inicjatywy za pośrednictwem serwisu Paypal (odsyłacz poniżej) wspierać finansowo możecie również Kontrapunkt.

Każde radio by istnieć potrzebuje materialnego zaplecza na pokrycie bieżących kosztów. Udowodniła to „internetowa 3ka”, która by jej nowe radio powstało a „stare” gwiazdy raczyły w nim pracować (i oczywiście godnie zarabiać) musiała uzbierać na start kilkaset tysięcy złotych. Bez tego ani rusz. A przecież jego twórcy zakładają zapewne jeszcze późniejsze wpływy z reklam i licznych działalności marketingowych.

Ale są też inne radia, niekiedy z wyższością określane przez pracowników mainstreamowych mediów jako „pomocnicze”, w których od lat pracuje się wyłącznie za dobre słowo i werbalne wsparcie słuchaczy. Ponoć mało kto o nich wie, pamięta, interesuje się nimi, słucha. Przecież z definicji są gorsze, podobno nie mają tego „czegoś” co ma FM, w powszechnym przekonaniu są słabsze pod każdym względem – jakościowym, technicznym, merytorycznym, muzycznym, osobowym. Przekonanie to jest absolutnie błędne a pasją, poświęceniem i zaangażowaniem takie radia często biją na głowę komercyjne rozgłośnie.

Bez głośnych zapowiedzi, bez szeroko zakrojonych akcji medialnych, bez szumu informacyjnego i rozgłosu i wreszcie bez dużego zapotrzebowania na środki materialne, dzięki zaangażowaniu zarówno ich animatorów ale również Słuchaczy udaje się tym rozgłośniom jakoś działać. Często jednak słuchający zapominają albo po prostu nie zdają sobie sprawy i nie myślą o tym, że każda działalność generuje określone koszty. Również radio. Jeżeli działalność jest „pro publico bono”, bez konieczności ponoszenia opłat ze strony użytkowników, bez abonamentów, bez reklam i innych źródeł jakiegokolwiek dochodu to wszyscy zaangażowani w taki projekt muszą pracować gdzie indziej by stać ich było na wolontariat. To bardzo proste.

Jednocześnie koszty nie znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wciąż trzeba płacić za najem pomieszczeń, media, internet, utrzymanie i konserwację sprzętu (który się zużywa i niekiedy wymaga wymiany) wreszcie ponosić opłaty związane z prawami autorskimi. Jedynie pasja i miłość do radia i muzyki nie mają swojej ceny.

Przez prawie 6 lat wydawało się, że Rock Serwis FM (na antenie którego prowadzę m.in. Kontrapunkt) poradzi sobie z kosztami jakoś sam. Głównie dzięki Piotrowi, naszemu „Ojcu Dyrektorowi”, ale też dzięki hojności niektórych słuchaczy były środki na pokrycie bieżących kosztów działalności. Pozostali słuchali, chwalili, cieszyli się z istnienia radia, często chętnie widzieliby więcej propozycji autorskich, dłuższych czasów trwania ulubionych audycji, większego nasycenia ramówki, podniesienia jakości nadawanego sygnału itd. Wydawali się przy tym zapominać jak trudno jest znaleźć zapaleńców, którzy poświęcą swój wolny czas i zaoferują swoją pracę w wolontariacie. Słuchaczy zachwycają programy, które dla was przygotowują moje radiowe koleżanki i moi koledzy. Czynią to bezinteresownie, w wolnym czasie, z czystej pasji i chęci dzielenia się z wami muzyką i własnymi emocjami.

W tym miejscu na scenę wkraczają Patroni czyli wy, drodzy Słuchacze. Osoby związane z naszym radiem od lat, deklarujące, że słuchają nas prawie non stop i że nie słuchają żadnego innego radia ale także ci z was, którzy słuchają nas okazjonalnie, na przykład tylko swoje ulubione programy. Liczymy też, że z dnia na dzień będzie was coraz więcej, że powiecie o nas swoim znajomym, którzy podzielają wasze muzyczne fascynacje, a których odzwierciedlenie być może odnajdujecie także w naszym radiu. I może również niektórzy z nich zostaną naszymi Patronami?

Możecie nas wesprzeć nie tylko dobrym słowem ale również finansowo. Jeżeli chcielibyście a jeszcze tego nie zrobiliście, zerknijcie na stronę https://patronite.pl/rockserwisfm. Tam wszystko jest jawne i jasno wytłumaczone. Na teraz uzbierana kwota plasuje nas na 40 miejscu wśród wszystkich akcji prowadzonych na tym portalu, liczba Patronów plasuje zaś nas na miejscu 69. Marzy nam się znacznie wyższa lokata, która pozwoliłaby nam funkcjonować w tych trudnych czasach, rozwijać się, udostępniać wam lepsze radio. Biorąc pod uwagę, jak wiele osób regularnie nas słucha być może nie jest to marzenie bez pokrycia, jest was przecież znacznie więcej niż ilość osób które wsparły nas do tej pory. Bez waszego zainteresowania i pomocy nie będzie to jednak możliwe.

Proszę tylko, byście sami zadecydowali, czy to, co robimy jest warte waszego szacunku i pomocy, także tej materialnej. Świat się zmienił i Rock Serwis FM potrzebuje waszego wsparcia jak nigdy dotąd. Stąd pomysł z patronatem Słuchaczy. Każda, nawet najmniejsza suma ma znaczenie. Wszystkie pomogą nam działać dalej. Za wszystkie jesteśmy i będziemy bardzo wdzięczni. Nie mam złudzeń, że kiedyś będę mógł się utrzymywać z mojej radiowej działalności, ale może kiedyś nadejdzie taki dzień, że chociaż o jednej z nieustająco kupowanych przeze mnie i przynoszonych do radia płyt będę mógł powiedzieć „oto ta szczególna, nabyta dzięki mojej pracy dla Rock Serwis FM, dzięki Kontrapunktowi i jego Słuchaczom”.

Poniżej wklejam oryginalny post Piotra Kosińskiego na temat rozpoczęcia zbiórki na Patronite.pl. Przeczytajcie go proszę, zastanówcie się, czy nasze radio warte jest waszego wkładu, by było coraz lepsze, by się rozwijało, by wreszcie istniało i jak najdłużej dawało wam radość.

Drodzy Słuchacze i Przyjaciele,

zmieniająca się sytuacja na rynku zmusza nas do podjęcia specjalnych działań, mających na celu utrzymanie na wysokim poziomie jakości emisji i jakości programów w ROCKSERWIS FM. W ciągu ponad pięciu lat istnienia radio wspomagane było funduszami z zysków z innych pól działalności Rock Serwisu. W obecnej sytuacji, przy zawieszeniu aktywności promotorsko-koncertowej i przy dużym spadku sprzedaży płyt, tych funduszy znacząco brakuje.

W szóstym roku działalności radio pragnie wymienić swój „park maszynowy”, przygotować całkowicie nową i nowoczesną stronę internetową i zaproponować Słuchaczom aplikacje na Androida i IOS.

Stąd pomysł naszej obecności na Patronite.pl

Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom, które w ciągu naszego istnienia wspierały i wspierają nas datkami pieniężnymi. To było i jest niezwykle cenne!

Teraz pojawia się dodatkowa forma wsparcia – regularne wpłaty na wspomnianej wyżej platformie.

Zachęcam Was bardzo serdecznie do odwiedzenia patronite.pl

Zachęcam też do namówienia znajomych do słuchania ROCKSERWIS FM i choćby najskromniejszych wpłat o ile profil naszego radia im się spodoba.

Zachęcam wreszcie do udostępnienia tej mojej prośby na swoich profilach!

Z góry dziękuję za wszelką Wasza aktywność i wpłaty.

Zapraszam na https://patronite.pl/rockserwisfm

Piotr Kosiński

Na koniec przypominam, że jeżeli chcielibyście wesprzeć bezpośrednio Kontrapunkt to taka możliwość też oczywiście istnieje. Może to być dowolna kwota, jednorazowa bądź wpłacana cyklicznie, wszystko zależy od was i jest w waszych rękach. Za wszystkie, nawet te najmniejsze, te dotychczasowe i być może te przyszłe bardzo wam dziękuję.

Można to uczynić poprzez przycisk umieszczony po prawej stronie strony głównej, u góry  panelu bocznego.

Dotacje obsługuje serwis PayPal ale w tym wypadku nie jest wymagane nawet posiadanie/zakładanie konta na PayPalu.

Wiktor Janda

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.