Kontrapunkt #254 „Continuum #11 – Apokaliptycznie” 22.10.2020 Zapowiedź

Kontrapunkt 22.10.2020
Wydanie #254 „Continuum #11 – Apokaliptycznie” (Continuum #11 – Apocalyptic)

Premiera – czwartek godzina 21.00 (CEST, UTC+02:00)

Gdy w podtytule kolejnej edycji Kontrapunktu pojawia się słowo „Continuum” a na przewodnim obrazku motyw drogi bądź schodów wiadomo, że kontynuowane będą muzyczne wątki rozpoczęte w poprzednim programie. Nie inaczej stanie się wieczorem.

Tym razem czeka na Was wydanie wyjątkowo jesienne, spokojne i nostalgiczne. Nawet bardziej dynamiczne fragmenty muzyczne podszyte będą dużą dawką nastroju. Sięgnę przy tym między innymi po nagrania Artystów kojarzonych przed laty z najlepszym okresem uwielbianej w naszym kraju oficyny 4AD ale także po nowe kompozycje dwóch Artystów z Australii, przed laty blisko współpracujących z samym Nickiem Cavem. Na początku programu ponownie odwiedzi nas Jesienny Wędrowiec.
Posłuchamy też dwóch bardzo od siebie różnych post-punkowych nowości, z których pierwsza jest dla mnie brazylijskim odpowiednikiem She Past Away (w tym wypadku usłyszycie język portugalski), druga zachwyci Was wokalem i plastyczną melodyką.

Poza tym powrócą jedynie zasygnalizowane tydzień temu Psy’Aviah oraz Summer Of Seventeen z nagraniami z dwóch niezwykle pięknych płyt aczkolwiek diametralnie różniących się od siebie.

Plan jest ambitny – w ciągu dwóch godzin zaprezentować Wam 26 nagrań z 12 wydawnictw. Postaram się go zrealizować przynajmniej w 90%.

Jak zawsze bardzo liczę na Wasz ożywiony udział i komentarze podczas programu.

„These are dreams, dreamed by dreamers, who are awake”.

Kilka singlowych nagrań, które nie zmieściły się w programie, do obejrzenia i usłyszenia:


Lost Horizons feat. The Hempolics „I Woke Up With An Open Heart” pochodzi z przygotowywanego do wydania 26 lutego 2021 roku albumu formacji Lost Horizons „In Quiet Moments”.

Lost Horizons feat. John Grant „Cordelia” pochodzi również z albumu Lost Horizons „In Quiet Moments”.

Wardruna „Kvitravn (White Raven)” to tytułowe nagranie pochodzące z przygotowywanego do wydania 22 stycznia 2021 roku albumu Wardruny (początkowo premiera planowana była na 5 czerwca 2020).

AKTUALIZACJA:

Drodzy Słuchacze radia Rock Serwis FM. Po raz pierwszy w ciągu mojej kilkuletniej współpracy z radiem Rock Serwis FM, z przyczyn technicznych, niezależnych ode mnie, nie byłem w stanie przygotować programu na czas. Plik z audycją dopiero teraz przesyłany jest do radia. W związku z zaistniałą sytuacją mogę jedynie wszystkich Was serdecznie przeprosić i zaprosić na premierową emisję dzisiejszego programu za tydzień. Wszystko było już prawie gotowe gdy komputer, na którym pracuję odmówił posłuszeństwa… Jeszcze raz gorąco przepraszam…W zaistniałej sytuacji kontrapunktowy czas wypełnią MROKI a Kontrapunkt powróci za tydzień.

Prowadzący zastrzega sobie możliwość zmiany układu programu w ostatniej chwili w przypadku wystąpienia zdarzeń od niego niezależnych.

Przybywajcie tłumnie, serdecznie zapraszam!

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Zachęcam do interakcji ze Słuchaczami, do komentowania postów i dyskusji podczas trwania programu na stronie radia Rock Serwis FM na Facebooku pod odpowiednim dedykowanym danej edycji programu postem. Do Waszej dyspozycji cały czas pozostaje oczywiście adres mailowy. Wszystkie potrzebne odsyłacze znajdziecie poniżej

Jak słuchać? How to tune in?
Player na stronie Rock Serwis FM
Rock Serwis FM Online Player – 128 kbps MP3
Rock Serwis FM Online Player – 64kbps AAC+
Rock Serwis FM TuneIn Player – TuneIn dla posiadaczy urządzeń z Androidem

kontakt mailowy z programem – Kontrapunkt mailbox

Facebook:
profil prowadzącego – DJ SchizoID
fanpage audycji Kontrapunkt – Kontrapunkt on Facebook
fanpage Radia Rock Serwis FM – Rock Serwis FM on Facebook
otwarta grupa Słuchacze Rock Serwis FM – Rock Serwis FM’s listeners open group on Facebook

Gdyby ktoś chciał wesprzeć moją działalność także w wymiarze finansowym, taka możliwość istniej poprzez bezpieczny przycisk „DONATE” na stronie programu. Bardzo dziękuję!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.