Kontrapunkt #261 „Pomiędzy magią a ciszą” 10.12.2020 Zapowiedź

Kontrapunkt 10.12.2020
Wydanie #261 „Pomiędzy magią a ciszą” (Between Magic and Silence)

Premiera – czwartek godzina 21.00 (CET, UTC+01:00)

Dzisiejszy Kontrapunkt ułożył się sam. Uwielbiam takie programy bowiem zwykle układanie playlisty zabiera mi sporo czasu. Takie edycje jak ta zdarzają się jednak niezwykle rzadko i przeważnie są wynikiem czegoś wcześniej nieprzewidywanego. W tym wypadku było to spotkanie dawno niesłyszanego muzycznego przyjaciela oraz smutna wieść o śmierci Harolda Budda.

Tym samym te dwa zdarzenia, niosące w sobie radość i smutek wyznaczyły rytm naszego wieczornego spotkania. Nie było specjalnie moją intencją wybieranie do tej audycji utworów z nowych płyt a mimo to fragmenty aż 8 wydanych ostatnio realizacji wypełnią większość dzisiejszych 120 minut. Stało się tak dlatego, że ułożyły się one niemalże samodzielnie w ulotną, artystycznie przepiękną opowieść z pogranicza marzeń i magii. I chociaż na dobranoc przygotowałem dla Was demoniczną pieśń o Nieżyjącym, to całość przyniesie Wam odrobiną ukojenia tak potrzebnego w dzisiejszych czasach. Unosić się będziemy na skrzydłach fortepianu, delikatnych elektronicznych tonów i symfonicznych aranżacji. Co ciekawe, w programie znajdzie się sporo nagrań stworzonych jako ilustracje sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych i widowisk scenicznych. Ponadto wśród nich przewidziałem również miejsce dla jednego soundtracku.

Zaskakująco nawet dla piszącego te słowa, w tym Kontrapunkcie wystąpi również Artysta, jakiego w moim programie bym się nie spodziewał, prędzej w Pejzażach Ojca Dyrektora. Będą też niepublikowane zapisy udostępnione specjalnie Słuchaczom Kontrapunktu.

A za tydzień, w ostatnim tegorocznym wydaniu tego programu nastąpi zmiana w kierunku zdecydowanie bardziej dynamicznych utworów.

„These are dreams, dreamed by dreamers, who are awake”.

Prowadzący zastrzega sobie możliwość zmiany układu programu w ostatniej chwili w przypadku wystąpienia zdarzeń od niego niezależnych.

Przybywajcie tłumnie, serdecznie zapraszam!

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Zachęcam do interakcji ze Słuchaczami, do komentowania postów i dyskusji podczas trwania programu na stronie radia Rockserwis FM na Facebooku, pod odpowiednim dedykowanym danej edycji programu postem. Do Waszej dyspozycji cały czas pozostaje oczywiście adres mailowy. Wszystkie potrzebne odsyłacze znajdziecie poniżej

Jak słuchać? How to tune in?
Player na stronie Rockserwis FM
oraz
Rockserwis FM Online Player – 128 kbps MP3
Rockserwis FM Online Player – 128 kbps MP3 (https)
Rockserwis FM Online Player – 64kbps AAC+
Rockserwis FM Online Player – 64kbps AAC+ (https)
Rockserwis FM TuneIn Player – TuneIn for Android

aplikacje mobilne i platformy streamingowe znajdziecie tutaj

kontakt mailowy z programem – Kontrapunkt mailbox

Facebook:
profil prowadzącego – DJ SchizoID
fanpage audycji Kontrapunkt – Kontrapunkt on Facebook
fanpage radia Rockserwis FM – Rockserwis FM on Facebook
otwarta grupa Słuchacze Rockserwis FM – Rockserwis FM’s listeners open group on Facebook

 

WESPRZYJ AUTORA / DONATE
Zachęcam do wsparcia mojej działalność medialnej/radiowej także w wymiarze finansowym.
Taka możliwość istniej poprzez bezpieczny przycisk „DONATE” (za pośrednictwem serwisu PayPal, nie jest wymagane posiadanie tam konta) do odnalezienia u góry paneli bocznych na tych stronach. Bardzo dziękuję!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.