Nowy rytuał rosyjskich szamanów

W piątek 11 grudnia, nakładem Zoharum, ukazał się najnowszy album grupy, znanej z popularyzowania starożytnych tradycji Bon.

Zapis kolejnego rytuału w wykonaniu rosyjskiego ansamblu Phurpa doczekał się publikacji na czarnym krążku. W ten sposób Zoharum kontynuuje rozpoczętą przed kilku laty, nieformalną serię publikacji winylowych, zapoczątkowaną płytami Rituals of Bon I i II. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć ten zespół na żywo, wiedzą jak niezwykłym doświadczeniem jest uczestnictwo w ich ceremonii, gdzie każdy z elementów ma ogromną siłę oddziaływania na uczestników za sprawą dźwięku i obrazu; ogromna siła gardłowego śpiewu, która potrafi wprawić całe otoczenie w wibrację, do tego używane nieliczne instrumenty, funkcjonujące niegdyś w tradycji Bon plus oszczędnie, wręcz ascetycznie wykorzystane elementy scenografii, swoiste artefakty i stroje, do tego gra świateł i unoszącej się woni palonych kadzideł. Wszystkie te elementy, składające się na jeden spójny, wyrazisty i niespotykany dotąd przekaz, odnaleźć można za na LTA ZOR.

Wydanie LP limitowane do 300 kopii czarnego, 180g krążka 12″. Sleeve drukowany w czerni i srebrze.

Całość nagrania została przygotowana w taki sposób, aby uwydatnić wszystkie niuanse zapisanego na czarnym krążku materiału i poddana odpowiedniemu dla tego nośnika masteringowi, za który odpowiada prezentowany w Kontrapunkcie NATT.

/na podst. mat. Wydawcy/

Płytę można zamówić tu —–> PHURPA LTA ZOR LP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.