Dualni lokaje

Mija prawie sześć i pół roku od ukazania się jak dotąd ich ostatniego studyjnego albumu – „Crystal Palace”. Aktywność tej jednej z ikon niemieckiej sceny darkwave sprowadzała się ostatnimi laty właściwie wyłącznie do występów na żywo w różnych miejscach i konfiguracjach (zdecydowaną większość stanowiły koncerty w Niemczech, z wyjątkami w postaci wypadów do Rumunii, Szwajcarii i… Polski). Fani nabywania ich muzyki na fizycznych nośnikach musieli zadowolić się retrospektywną kompilacją, wydaną w 2016 roku w celu uświetnienia 30-lecia działalności artystycznej, dwa lata później „The 30 Years Retrospective: Live” przyniósł zapis audio-video jednego z jubileuszowych koncertów. Ale nowych studyjnych nagrań jak nie było tak nie było. Ale oto czas oczekiwania dobiegł końca bowiem Deine Lakaien ogłosili, że 16 kwietnia tego roku możemy spodziewać się najnowszego, 10. w ich dyskografii (nie licząc płyt akustycznych i live) albumu, zatytułowanego „Dual”.

Oprócz nowych kompozycji wypełniających pierwszą płytę wydawnictwa, na drugiej znajdzie się 10 coverów nagrań wybranych i na nowo zinterpretowanych przez Alexandra Veljanova i Ernsta Horna, m.in. „The Walk” grupy The Cure, „Lady D’Arbanville” Cata Stevensa, „Suspended in Gaffa” Kate Bush, „Because the Night” Patti Smith i Bruce’a Springsteena, „La chanson des vieux amants” Jacquesa Brela czy też „My December” zespołu Linkin Park.

Standardowo album ukaże się w kilku wariantach – jako podwójny kompakt, jako tzw. artbook w formie powiększonej 48-stronnicowej książki z dodatkowym srebrnym dyskiem zawierającym dwa bonusowe nagrania, na podwójnym czarnym i białym winylu oraz jako ekskluzywny box zbierający wcześniej wymienione edycje w jednym zgrabnym pudełku z tym, że winyle będą tu transparentne, a nabywca znajdzie w nim ponadto  7-calowego singla, live DVD „The Concert from an Empty Hall”, śpiewnik, 2 grafiki, 3 pocztówki i odręcznie podpisany, numerowany certyfikat (dostępnych będzie 999 egzemplarzy tego wydania).  

Tracklist Album I:
01. Because of Because
02. Sick Cinema
03. In Your Eyes
04. Snow
05. Happy Man
06. Run
07. Les oiseaux
08. Unknown Friend
09. Qubit Man
10. Someone to Come Home to

Tracklist Album II:
01. Because the Night
02. Spoon
03. The Walk
04. Dust in the Wind
05. Suspended in Gaffa
06. La chanson des vieux amants
07. Black Hole Sun
08. Lady D’Arbanville
09. Song of the Flea
10. My December

Bonus CD (tylko artbook i box set) / 7″ (tylko box set)
01. Because of Because (2nd Version)
02. Am Fenster

Bonus DVD (tylko box set)
01. Wunderbar (live)
02. Where You Are (live)
03. Over And Done (live)
04. Gone (live)
05. Without Your Words (live)
06. Down Down Down (live)
07. Where The Winds Don’t Blow (live)
08. Return (live)
09. The Game (live)
10. Because The Night (live)
11. Love Me To The End (live)

21 stycznia na antenie Rock Serwis FM, w kontrapunktowym zimowym paśmie przypomnę Wam wybór nagrań Deine Lakaien z ich dotychczasowej dyskografii.

Wiktor Janda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.