Brytyjsko-skandynawskie połączenie Kill Shelter i Antipole

Nagrywający jako Kill Shelter brytyjski producent i multiinstrumentalista Pete Burns, w swoich produkcjach łączący elementy darkwave i post-punk oraz poruszający się w stylistyce melancholijnego coldwave Norweg Karl Morten Dahl, którego znamy jako Antipole, postanowili połączyć swe siły by nagrać wspólny album. Wydawnictwo jest już gotowe, zatytułowane będzie „A Haunted Place” i ukaże się nakładem Manic Depression Records.

Ten wysoce emocjonalny album porusza bardzo osobiste tematy straty, uzależnienia, izolacji i wyrzutów sumienia i jest pełen przepełnionych niepokojem wzlotów i introspekcyjnych upadków. Przynosi muzykę mroczną, przesyconą euforyczną melancholią.

Pete Burns i Karl Morten Dahl

Pracując razem przy różnych projektach od 2018 roku, Kill Shelter i Antipole po spotkaniu w Kolonii podczas festiwalu Cold Transmission w 2019 roku postanowili wreszcie stworzyć coś razem. Wstępne rozmowy zaowocowały dalszymi próbami i w efekcie utorowały drogę do powstania tego głęboko penetrującego ludzką psychikę albumu.

Ukazanie się „A Haunted Place” anonsowane jest na 26 marca tego roku. Jako jego zapowiedź ujawniono nagranie „Rise The Skies”, któremu towarzyszy oszczędny w środkach teledysk.

Wydawnictwo pojawi się w formie cyfrowej, jako płyta kompaktowa w trójpanelowym digipaku oraz winyl.

Materiał zarejestrowano w następującym składzie:

Kill Shelter (Pete Burns) – wokal. gitary, bass, syntezatory, programowanie, teksty, produkcja, mix i mastering; Antipole (Karl Morten Dahl) – gitary. muzyka; Lynsey Burns – wokale towarzyszące.

Lista nagrań:
1. Raise The Skies
2. Burn Bright
3. A Kiss In the Rain
4. Into The Fire
5. All For Nothing
6. The Edge Of Reason
7. Of Roses And Thorns
8. Every Waking Hour

Wiktor Janda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.