Kosmiczna podróż – nowy album „Aurora” projektu ISON w przygotowaniu

Na razie dosyć enigmatyczna i lakoniczna zapowiedź nowego albumu jednego z naszych ulubionych kontrapunktowych Artystów wywołała u mnie stan podnieconego oczekiwania. Nie jest jeszcze do końca pewne, kiedy całość się zmaterializuje, wiadomo jedynie, że najprawdopodobniej późną wiosną tego roku.

Wygląda na to, że znany z udziału w takich przedsięwzięciach jak  Astroqueen, Crippled Black Phoenix czy Hearts Of Black Science, Daniel Änghede materiał na czwarte wydawnictwo ISON  ma już praktycznie gotowy, także efektowna strona graficzna płyty została już przygotowana. Jej autorką jest Carolynn Haffner. Covidowy czas sprawia jednak, że  samo wydanie może się jeszcze nieco przeciągnąć.

Nowa płyta nosić będzie tytuł „Aurora”. Wiemy ponadto, że tym razem nie usłyszymy na niej Heike Langhans (Draconian), odpowiedzialną za warstwę tekstową utworów dotychczasową wokalistkę ISON. Ponad 70 minut i 8 przepięknych nagrań autorstwa  Daniela Änghede, a w nich gościnnie wystąpią Kathrine Shepard (Sylvaine), Cammie Gilbert (Oceans Of Slumber), Tara Vanflower (Lycia), Vila, Carline Van Roos (Lethian Dreams), Gogo Melone (Aeonian Sorrow), Viola Petsch i Lisa Cuthbert. Dla zaostrzenia apetytu, krótkie wycinki z płyty można poznać słuchając udostępnionej zapowiedzi video.

 

 

 

Tracklist:
1. JUPITER ft VILA
2. WAVES ft CAMMIE GILBERT
3. AURORA ft LISA CUTHBERT
4. MERIDIAN ft SYLVAINE
5. CELESTIAL ft GOGO MELONE
6. RETROGRADE ft CARLINE VAN ROOS
7. PENUMBRA ft circle&wind
8. AQUARIAN ft TARA VANFLOWER

Wiktor Janda

ISAE (INNER – SPACE) 2019

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.