„Noyalain (Burn)” Lisy Gerrard i Julesa Maxwella oficjalnie ujawniony jako zapowiedź wspólnej płyty

lgjmDzisiaj poznaliśmy pierwszy singel zapowiadający nową płytę autorstwa duetu Lisa Gerrard i Jules Maxwell zatytułowaną „Burn” (więcej informacji o samym albumie tutaj). Nagraniu „Noyalain (Burn)” towarzyszy utrzymany w czarno-białych barwach teledysk, za którego powstanie odpowiada polski reżyser Jakub Chełkowski.

Lisa Gerrard opisując ”Noyalain” powiedziała: „To pieśń otwarcia. Swoiste zaproszenie by kroczyć drogą harmonii, do uwolnienia w sobie pasji i celebracji życia wraz z całą jego różnorodnością”.

”Noyalain” to pierwsza stworzona przez nas kompozycja, która zaczęła kształtować w mojej wyobraźni panoramiczne obrazy odległych horyzontów i wspaniałych krajobrazów żyjącego świata w jego najbardziej porażającym pięknie”. – dodał Jules Maxwell.

Nagranie rozpoczynają delikatne analogowe podzwaniania do których dołączają przeplatające się głosy Lisy i Jules’a oraz z wolna rozbudowujący się perkusyjny rytm. Głosy to cichną to stają się bardziej wyraźne, to jeden to drugi wybija się na pierwszy plan podczas gdy syntezatorowe tło powoli narasta. W końcu następuje przesilenie, po którym klawiszowe pejzaże wybuchają feerią eterycznych barw by z towarzyszeniem pojawiających się co jakiś czas głosów Artystów niespiesznie płynąć tak już do końca nagrania.

Kompozycja „Noyalain (Burn)” będzie utworem dnia w radiu Rockserwis FM w poniedziałek 15 marca. Nagranie jest również propozycją na naszą listę Czwartkowy Czart i Anioł, możecie już na nie oddawać swoje głosy.

Album „Burn” ukaże się 7 maja na CD oraz jako limitowany biały vinyl.

Wiktor Janda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.