Podział przestrzeni wg MURCOFa, nowy singiel i video

Murcof by Esther Zavala

Murcof by Esther Zavala

Fernando Corona, meksykański producent muzyki elektronicznej, znany głównie ze swojego sztandarowego projektu Murcof, po trzynastu latach powraca do The Leaf Label ( od razu przypomina się niezwykły „The Versailles Sessions”, dzieło Corony wydane nakładem tego brytyjskiego wydawcy jeszcze w 2008 roku), tym razem z obszernym wizjonerskim podwójnym albumem „The Alias Sessions”. Zbiór łączy w sobie wszystko, co najlepsze w dotychczasowym dorobku Murcofa – precyzyjne, dopracowane brzmienie, niepokojące sample, energiczne bity, obezwładniający nastrój – ale Artysta jeszcze bardziej rozwija tu swoją twórczość zarówno pod względem abstrakcji, jak i piękna. Fernando tworzy muzykę elektroniczną pełną napięcia, emocji i ekstatycznego uniesienia, płynnie przechodząca od ledwie słyszalnych szczegółów do wybuchowych szczytów, z których większość zapewnia głęboki, wibrujący bas.

Murcof pracę nad tym materiałem rozpoczął w kwietniu 2017 r., kiedy to spotkał się z choreografem Guilherme Botelho, liderem genewskiej grupy tanecznej Alias, by omówić z nim szczegóły współpracy nad nowym spektaklem tanecznym „Contre-Mondes”. Wersje kompozycji napisanych z myślą o tym przedstawieniu stanowią pierwszą część albumu, drugą wypełnia muzyka do kolejnego widowiska baletowego zespołu Alias„Normal” z roku 2018. To z niej wybrano nagranie promujące cały album, kompozycję „Dividing Space”. W towarzyszącym jej teledysku wykorzystano materiał filmowy pochodzący ze spektaklu „Contre-Mondes”, wystawionego przez grupę Alias pod kierunkiem Guilherme Botelho. Ujęcia zarejestrowano i zmontowano w 2017 roku.

Płyta „The Alias Sessions” ukaże się 21 maja w następujących formatach

* Limitowana edycja na krwiście czerwonym winylu 3LP + DL (300 copies / BAY 121VN / UPC 843190012145)
* Limitowana edycja na betonowo szarym winylu 3LP + DL (500 copies / BAY 121VX / UPC 843190012138)
* Wersja na czarnym winylu 3LP + DL (BAY 121V / UPC 843190012114)
* Podwójna płyta CD (BAY 121CD / UPC 843190012121)

Wiktor Janda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.