SARRAZY i ROCHELLE składają hołd filmom o Fantomasie, nowy singiel i video

2

Francuski duet pianisty Marca Sarrazy’ego i grającego na klarnecie basowym i saksofonie sopranowym Laurenta Rochelle’a nie przestaje zaskakiwać. 11 czerwca ukaże się ich najnowszy album „Cyclotimic Songs”, zawierający 10 nagrań, które – niczym stwór Frankensteina ze szczątków ludzkich ciał – stworzone zostały z fragmentów muzycznych tematów  opublikowanych na albumach „Chansons Pour L’oreille Gauche” oraz „Intranquillité”. Po wielokrotnej dekompozycji istniejących już i nagranych wcześniej dźwięków, uzyskany w ten sposób muzyczny budulec został zreorganizowany i ponownie złożony, wzbogacony o wokale i głosy, a dzięki zaproszonym gościom uzupełniony o dodatkowe nowe składowe elementy. 

W ten sposób osiągnięto rezultat oscylujący gdzieś pomiędzy pop-jazzem, minimalistycznymi balladami, oniryczną poezją i kinematograficznymi peregrynacjami. Album „Cyclotimic Songs” zapowiada fantastyczne nagranie „Fantômastic”, będące hołdem złożonym przez Artystów filmom o Fantomasie. 3Wykorzystano w nim niesamowitą partię saksofonu pochodzącą z nagrania „Infra-Musique # 1 : L’Homme Assis Dans Le Couloir” (Człowiek siedzący w korytarzu), zaczerpniętego z albumu „Chansons Pour L’oreille Gauche” (Pieśni dla lewego ucha).

 

Marc Sarrazy: fortepian, sample
Laurent Rochelle: programowanie, aranżacje, saksofon sopranowy
Cyrille Marche: bas

 

Teledysk powstał w wyniku montażu scen pochodzących z filmu „Monsieur Fantômas” Ernsta Moermana z 1937 roku.

Wiktor Janda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.