Info / Kontakt

Prowadzony przeze mnie program o nazwie KONTRAPUNKT premierowo pojawił się w eterze 15 września 2006 roku. Nie było to moje pierwsze zetknięcie z radiowym studiem ale to w tej historii wydaje mi się nieistotne. Wtedy, w każdy piątek, miałem wieczorem swój czas w krakowskim, nieistniejącym już Radiu ALFA. Sama nazwa wydawała mi się wtedy dość oryginalna choć obecnie różnorakich „kontrapunktów” jest już cała masa. Pojawiła się oczywiście myśl, by ją zmienić przy okazji powrotu na antenę innego przecież radia i po dosyć długiej nieobecności, ale rozpoczynając współpracę z Rockserwis FM postanowiłem ją zatrzymać, by podkreślić fakt pewnej ciągłości z tym, co robiłem wcześniej pod takim samym szyldem. Nie obyło się przy tym bez konsultacji z nowo poznaną Redakcją w postaci reprezentującego ją Bogdana Dziewońskiego, doszliśmy jednak do wniosku, że zachowanie starej nazwy będzie właściwe. Poza tym udało mi się praktycznie na poczekaniu wymyślić rozwinięcie dla tytułu audycji potraktowanego jako akronim i tak już zostało – KONTRAPUNKT czyli Kreatywne Opowieści Na Temat Radia Alternatywnego Propagującego Unikanie Nachalnie Komercyjnej Twórczości (uff, to chyba nadal najdłuższe rozpisanie skrótowca w Rockserwis FM).

To, co wtedy w czasach Radia ALFA, mówiłem o swoim programie, do dzisiaj w większości wydaje się być aktualne, choć oczywiście czasy się zmieniły, dostępność muzyki jest ogromna, online słuchać można praktycznie wszystkiego:

„W założeniu ma być ambitną alternatywą dla programów muzycznych istniejących obecnie i w przeszłości na antenie polskich rozgłośni radiowych. Dlatego pojawiają się tu bardzo różne gatunki muzyczne, które łączy jedno – znikomy, a nawet zerowy ich udział w ofercie programowej innych stacji. Proporcje ustalają słuchacze, to oni także kreują program sugerując, co powinno pojawić się na antenie. Program adresowany jest do wymagającego słuchacza, poszukującego nieznanych dźwięków i klimatów, słuchacza o otwartym umyśle, który nie będzie bał się posłuchać czegoś niezwykłego, często trudnego, wymagającego skupienia i uwagi.”

Cały artykuł wciąż znajdziecie tu —–>>> Kontrapunkt w Radiu Alfa

Współpracę z Rockserwis FM rozpocząłem na początku 2015 roku. Pierwszy „odrodzony” KONTRAPUNKT zaistniał na nowej dla siebie antenie w czwartek 19 lutego. Od początku 2021 roku program jest nadawany w niedzielę i trwa 3 godziny. Do dzisiaj moja aktywność w Rock Serwis FM znacząco wzrosła, choć nadal najważniejszy pozostaje dla mnie KONTRAPUNKT, na którego kolejne edycje bardzo serdecznie Was zapraszam.

Okazuje się bowiem, że ciągle tkwi w nas potrzeba nie tylko słuchania ale wspólnego przeżywania tego, co słyszymy. I chyba właśnie na tym polega ta słynna „magia radia”. Dla Was – Słuchaczy warto to robić.

Wiktor Janda

PS. No i nie zapominajcie o MROKACH, RETRO WAVE, muzyce elektronicznej i filmowej. Trochę tego jest :).

KONTAKT MAILOWY KONTRAPUNKT MAILBOX

kontrapunkt (@) rockserwis (.) fm

ADRES DO KORESPONDENCJI TRADYCYJNEJ

Wiktor Janda / Kontrapunkt
Rock Serwis FM
al. W. Beliny-Prażmowskiego 28
31-514 Kraków

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.