Radio

ROCKSERWIS.FM
MATECZNIK DŹWIĘKÓW NIEBANALNYCH

Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo. ROCKSERWIS.FM to radio stworzone z marzeń Piotra Kosińskiego – byłego współpracownika Trójki. A tworzone przez znakomite i doświadczone grono jego współpracowników – pasjonatów muzyki.

ROCKSERWIS.FM
ZAWOJOWAŁO INTERNET PO RAZ PIERWSZY 6 GRUDNIA 2014 O 12:00

Radio powstało w efekcie długiej obserwacji rynku i głębokich przemyśleń. Piotr Kosiński (doświadczony radiowiec z długim stażem w RMF FM i Trójce) z grupą przyjaciół postanowił stworzyć muzyczne radio swoich marzeń. Radio z muzyką nieoczywistą, niebanalną, nieosłuchaną, starannie wyselekcjonowaną spośród różnych gatunków (najczęściej z okolic wszelkich odmian rocka). Muzyką wolną od uzależnienia od 3-minutowego formatu, muzyką mądrą, muzyką do słuchania, a nie do „słyszenia”, muzyką artystów, którzy mają coś ważnego do przekazania.

ROCKSERWIS.FM jest radiem niezależnym i alternatywnym w stosunku do ogółu innych. To radio tworzone przez pasjonatów dla pasjonatów. Radio ludzi o otwartych umysłach. Radio , dla którego oczywiście liczy się słuchalność, ale tylko jako potwierdzenie faktu, że jego istnienie ma sens, że jest dla kogoś ważne i komuś potrzebne.

ROCKSERWIS.FM to nie tylko muzyka odtwarzana w formie playlist, to także audycje autorskie słowne, muzyczne i słowno-muzyczne. Prowadzą je doświadczeni dziennikarze mający za sobą staż w wielu rozgłośniach regionalnych i lokalnych (m.in. Radiu Kraków, Radiu Alfa czy Radiu RDC). Są też cenieni polscy muzycy. Są wreszcie nowicjusze o olbrzymiej wiedzy.

ROCKSERWIS.FM
CO W RAMÓWCE PISZCZY

ROCKSERWIS.FM przez większą część dnia jest radiem muzycznym, z założenia towarzyszącym i nieabsorbującym. Jego obecność ma sprzyjać nauce lub wykonywanej pracy.

Zawsze jednak jeżeli chodzi o proponowaną muzykę stosujemy zasadę 3W – wysmakowana, wysublimowana i wyrafinowana.

Pomiędzy północą a godz. 18:00 słuchacze natrafią na starannie przygotowane pasma muzyczne o zróżnicowanym charakterze.

Od północy do 6:00 proponujemy pasmo CHABINA (czyli Całonocny hałas a brzaskiem innowacyjne naręcze alikwotów). Niech nie odstraszy Was ten hałas, w nocy raczej by się nie sprawdził. Za to można przygotować się na prawdziwy miszmasz, zaskakujące zestawienia (np. Stare Dobre Małżeństwo obok Zappy), czy też od czasu do czasu utwory o ponadstandardowej długości, dla których trudno byłoby znaleźć miejsce w środku dnia.

Od 6:00 do 11:00 proponujemy pasmo poranne BUDZIK (czyli Bardzo uporczywe dobudzanie ziewających i kimających) oraz przedpołudniowe MNIAM MNIAM (Muzyka nieoczywista i autentycznie miła).

Pomiędzy 11:00, a 13:00 na antenie rządzi głównie klasyka lat 60. i 70. w ramach ODDZIAŁU GERIATRYCZNEGO.

Z kolei pomiędzy 13:00, a 15:00 zebraliśmy kandydatki do naszej jedynej w swoim rodzaju listy przebojów, czyli CZWARTKOWEGO CZARTA, emitowanej w każdy czwartek pomiędzy 18:00, a 21:00.

Na pasmo PGR (Popołudniowe gufrowanki rockowe) zapraszamy od 15:00 do 18:00. Tu zdarzyć się mogą nagrania o ponadnormatywnej dynamice.

Od 18:00 do północy antenę przejmują we władanie nasi znakomici autorzy, którzy z pasją opowiadają o muzyce, którą kochają i dzielą się ze Słuchaczami muzyką z różnych gatunków. Więcej o charakterze i zawartości poszczególnych audycji autorskich oraz ich prowadzących można znaleźć w działach AUDYCJE i LUDZIE.

RAMÓWKA

Zapraszamy Was do jak najczęstszego słuchania radia, a najlepiej uzależnienia się od ROCKSERWIS.FM. To najzdrowszy nałóg świata!

Rockserwis.fm jest przedsięwzięciem niedochodowym, a współpraca z nim oparta jest na zasadzie wolontariatu. Jednak o ile spodoba się Wam to co usłyszycie z głośników wdzięczni będziemy za wszelkie, choćby najdrobniejsze kwoty, które wspomogą naszą działalność, a które przeznaczone będą na podniesienie jakości i zasięgu nadawania, a także dalszy rozwój naszego projektu. Więcej na ten temat w dziale WESPRZYJ ROCKSERWIS.FM

W dziale JAK SŁUCHAĆ RADIA zamieściliśmy informacje o różnych sposobach odbioru naszej stacji. Oczywiście w miarę upływu czasu mamy zamiar rozwijać te możliwości i poszerzać je o nowe, oparte na różnych nowych technologiach. Sugerujemy więc o zaglądanie do tego działu od czau do czasu.

W imieniu redakcji

Piotr Kosiński

(tekst oryginalnie opublikowany na stronie Rock Serwis FM)