Radio

O RADIU ROCK SERWIS FM

Jeżeli ktoś uważnie śledził historię Wydawnictwa Rock-Serwis w ciągu minionych 30 lat lub choćby części z nich, zapewne mógł przewidzieć, że pewnego dnia rozpocznie działalność – właśnie pod egidą wydawnictwa – internetowe radio. I rzeczywiście tak się stało. Z prawdziwą przyjemnością i radością zapraszamy Was do słuchania rockserwis.fm i dzielenia się z nami wszelkimi spostrzeżeniami jego dotyczącymi. Co Wam się w nim podoba, co nie podoba, co drażni, co zmienilibyście i dlaczego?
Rockserwis.fm to efekt długiej obserwacji rynku i głębokich przemyśleń. Postanowiliśmy stworzyć radio naszych marzeń, takie, którego chcielibyśmy słuchać, a jakiego nie znaleźliśmy ani w sieci, ani w eterze. Radia z muzyką nieoczywistą, niebanalną, „nieoklepaną”. Radia w którym utwory dobierane są przez nas bardzo starannie i niekoniecznie muszą pochodzić z singli proponowanych przez wytwórnie płytowe. Dlatego na naszej playliście często spotkacie utwory wręcz nieprzebojowe! Nie ma także dla nas znaczenia ich czas trwania. Nie jesteśmy uzależnieni od 3-minutowego formatu, natomiast jesteśmy uzależnieni od muzyki mądrej, muzyki do słuchania, a nie do „słyszenia”, twórczości artystów, którzy mają nam coś ważnego do przekazania za pomocą słów i dźwięków. Liczy się tylko JAKOŚĆ!

Szybko zauważycie, że wiele u nas można znaleźć nagrań kompletnie pomijanych przez inne rozgłośnie, jako nie nadające się do pasm dziennych, czy to ze względów na wspomnianą wcześniej długość, czy też gatunek jaki reprezentują. W wyniku naszych obserwacji zauważyliśmy, że niektóre gatunki zaczęły być w ostatnich latach pomijane, bądź bardzo ograniczane czasowo, podczas gdy inne są – naszym zdaniem – „nadreprezentowane” na antenach. Postanowiliśmy odwrócić te proporcje w naszym radiu.

Jesteśmy radiem całkowicie niezależnym, można wręcz stwierdzić, że prawdziwie alternatywnym w stosunku do ogółu innych. Radiem tworzonym przez pasjonatów, dla pasjonatów. Radiem ludzi o otwartych umysłach. Radiem, dla którego oczywiście liczy się słuchalność, ale tylko jako potwierdzenie faktu, że nasza działalność ma sens, że jesteśmy dla kogoś ważni i komuś potrzebni.

Rockserwis.fm to nie tylko muzyka odtwarzana na playlistach, to także audycje autorskie słowne, muzyczne i słowno-muzyczne. Mamy nadzieję, że z miesiąca na miesiąc będzie ich przybywać i że podpowiecie nam, na jakie najbardziej oczekujecie.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy. Zarówno przy tworzeniu naszego mini-portalu muzycznego z wiadomościami, recenzjami płyt i koncertów oraz galerii zdjęć z ważnych wydarzeń kulturalnych, jak i pracy antenowej związanej z prowadzeniem programów („na żywo” czy też nagranych wcześniej). Więcej na ten temat w dziale WSPÓŁPRACA.

Rockserwis.fm jest przedsięwzięciem niedochodowym, a współpraca z nim oparta jest na zasadzie wolontariatu. Jednak o ile spodoba się Wam to co usłyszycie z głośników wdzięczni będziemy za wszelkie, choćby najdrobniejsze kwoty, które wspomogą naszą działalność, a które przeznaczone będą na podniesienie jakości i zasięgu nadawania, a także dalszy rozwój naszego projektu. Więcej na ten temat w dziale WESPRZYJ ROCKSERWIS.FM

W dziale JAK SŁUCHAĆ RADIA zamieściliśmy informacje o różnych sposobach odbioru naszej stacji. Oczywiście w miarę upływu czasu mamy zamiar rozwijać te możliwości i poszerzać je o nowe, oparte na różnych nowych technologiach. Sugerujemy więc o zaglądanie do tego działu od czau do czasu.

Pamiętajcie, gramy dla Was, dlatego niezwykle cenna jest dla nas Wasza obecność po drugiej stronie i żywa reakcja na wszystko co dzieje się na antenie. Zapraszamy Was na FORUM, zapraszamy na FACEBOOK. Dzielcie się z nami wszelkimi spostrzeżeniami na temat Rock Serwis FM.

W imieniu redakcji

Piotr Kosiński

(tekst oryginalnie opublikowany na stronie Rock Serwis FM)