Estetyczny Cyclic Law

Dzisiaj oficjalnie swoją działalność rozpoczął nowy pododdział znanego od 17 lat, mającego obecnie swoją siedzibę w Berlinie (po przenosinach z Montrealu) cenionego Wydawcy znanego nam jako Cyclic Law, niezmiennie dowodzonego przez Fréderica Arbour. Oficyna działać będzie pod nazwą AESTHETICAL, koncentrując się na dokonaniach przedstawicieli rytmicznej i eksperymentalnej muzyki elektronicznej. 

Kierunek działań Cyclic Law nie zmieni się, w dalszym ciągu pozostanie nim zainteresowanie publikowaniem wysokiej jakości industrialnego ambientu.

Sądząc po nowym szyldzie, po Aesthetical możemy spodziewać się płyt mniej ekstremalnych, za to niosących w sobie większy ładunek emocji i piękna.

Pierwsze wydawnictwo Aesthetical, i to od razu z grubej rury, zostało już ujawnione w serwisie Bandcamp. Jest nim najnowszy album Francka Vigroux zatytułowany „Totem”.
Ten francuski kompozytor, multiinstrumentalista i improwizator swoje eksperymentalne poszukiwania rozpoczynał na początku XXI wieku od free jazzu i muzyki abstrakcyjnej by po latach skierować swoje zainteresowania w stronę instrumentalnego, industrialu. Jego osobowość artystyczną kształtowała m .in. współpraca z tak znanymi postaciami jak Zeena Parkins, Mika Vainio, Reinhold Friedl, Elliott Sharp czy Joey Baron.
Franck Vigroux zajmuje się również sztuką performatywną i przedsięwzięciami audiowizualnymi, w których pomagają mu m.in. Antoine Schmitt i Kurt d’Haeseleer.

Wiktor Janda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.